ÜYE DERNEKLERİMİZ
OKASDER : Orta Karadeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven İş İnsanları Derneği | MALATYA AS.DER. : Malatya Asansörcüler Derneği | AYSKAD : Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği | KIRIKKALE AS.DER. : Kırıkkale Asansörcüler Derneği | ADASİAD : Adana Asansör Sanayicileri ve İş Adamları Derneği | ESASDER : Eskişehir Asansörcüler Derneği | AKASDER : Akdeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri ve İş Adamları Derneği | ANASDER : Anadolu Asansörcüler Derneği | BURSAD : Bursa Asansör Sanayicileri Derneği | DENASDER : Denizli Asansörcüler Derneği | DOKAS : Doğu Karadeniz Asansör Sanayiciler Derneği | GAYSAD : Gaziantep Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği | GÜNAYSAD : Güneydoğu Anadolu Asansörcüler Derneği | HATASDER : Hatay Asansörcüler Derneği | KAYSAD : Kayseri Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği | MERSİN AS. DER. : Mersin Asansör Sanayiciler Derneği | TASİAD : Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği |

ASFED VE ESASDER, ASANSÖR AKADEMİSİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ASANSÖR AKADEMİSİ ESKİŞEHİR’DE OLACAK

ASFED VE ESASDER, ASANSÖR AKADEMİSİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

 

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve üye derneklerden Eskişehir Asansörcüler Derneği (ESADER), Eskişehir’e yapılacak olan Türkiye’nin en büyük Asansör Akademisi projesi için 19 Eylül 2019’da bir araya geldi.  ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik ve Eğitim Komitesi Üyeleri Eskişehir’in önde gelen asansör firmalarının yetkilileri ile okul binasında bir toplantı yaptı.

 

Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılacak olan Asansör Akademisinde sona aşamaya gelindi. Kendine ait iki katlı 500 metre karelik bir binaya sahip olan asansör akademisinin tüm malzeme tedariki sağlanarak bina içine yerleştirildi. Kalan aşamada ESASDER derneği ve Eskişehir’in önde gelen firmalarının gönüllü olarak yapacakları asansör monte ve kurulum işleri tamamlanacak.

 

ATİK : “Bizler eğitime ne kadar önem verirsek asansör sektörü de o kadar kalkınıp, büyüyecektir”

Toplantıda konu ile ilgili sektörün desteğini isteyen ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, sektör için eğitimin önemine dikkat çekti. Atik: “ASFED’in burada kuracağı asansör akademisi, sektörün geleceği için yapılmış en büyük yatırımlardan birisidir. Bugün burada çok güzel bir amaç için bir araya geldik. ESASDER’in, sektördeki firmalarımızın ve sizlerin desteği olmasa bu aşamaya gelemezdik. İnşallah buradan yetişecek pırıl pırıl gençler gelecekte sizlerin yanına çalışacak. Ve hepsi gurur duyulacak eğitimlerini almış, nitelikli asansörcüler olarak mezun olacak.  Bizler eğitime ne kadar önem verirsek asansör sektörü de o kadar kalkınıp, büyüyecektir.”

 

BOYACIOĞLU: “Eskişehirli asansör firmaları olarak okulumuz için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız”

Eskişehir’de ASFED Yönetimini konuk eden ESASDER Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Boyacıoğlu da okulun Eskişehir için çok önemli olduğuna değinerek, proje için uzun süredir emek verdiklerini söyledi. Boyacıoğlu: “ASFED’in eğitim projesine uzun süredir dernek olarak destek veriyoruz. Gelinen aşamada artık atölyelerin kuruluyor olduğunu görmek heyecan verici.  Şu anda sektörümüzde ara eleman sıkıntısı en büyük sorunlarımızdan birisi. Günümüzde bakımcı ya da bir montör, çıraklık usulü dediğimiz sistemde firmalarda alttan yetişerek geliyor. Bu okul ile birlikte, 12 yaşında bu işi öğrenmeye başlayan genç insanlarla eğitimli ve nitelikli iş gücüne kavuşacağız. Biz ESADER üyeleri ve Eskişehirli asansör firmaları olarak okulumuz için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

 

 

YALÇIN : “Gelecekte 300 kapasiteli bir akademi olacak”

Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Yalçın ve okul öğretmenlerinin de eşlik ettiği toplantıda Okul Müdürü Yalçın bu yıl asansör dalının açılacağını belirtti. Kadir Yalçın: “Atölyedeki kurulum işleminin tamamlanmasının ardından ilk etapta 20-25 civarında öğrenci kaydı yapmayı bekliyoruz. Akabinde Açık Lise bölümüzde açılacak. Hem akademi eğitimleri hem de açık lise kayıtları ile ileride üç yüz kapasiteli bir asansör akademisi olmasını planlıyoruz. Çocuklar heyecanla bölümün açılmasını bekliyorlar.” dedi.

 

Toplantı, Eğitim Komitesi Üyeleri Nermin Boyacıoğlu, İbrahim Özçakır, Rasime Sazak ve Gülay Pala’nın konuşmaları ile devam etti. Eğitim Komitesi üyeleri ESASDER üyelerine gelinen aşama hakkında bilgi verirken, yapılacaklarla ilgili iş planını paylaştı. Paylaşılan plana göre, ESASDER Başkanı Ekrem Boyacıoğlu’nun yönetiminde görev dağılımı yapılarak toplantı sonlandırıldı.

 

Toplantıya Eskişehir’in önde gelen firmalarından TEPE Asansör’ün sahibi Sinan Tepe ve Serdar Tepe, RATE Asansör, Mehmet Çakır (Global Asansör) / Eskişehir Ticaret Odası Meclis Üyesi, Muhammet Saraç (Essaraç Asansör), Yiğit Boyacıoğlu (Sitimek Asansör), Serdar Tepe (Tepe Asansör) / Eskişehir Sanayi Odası Meclis Üyesi, Yusuf Tamir (İrinel Asansör), Yusuf Emir Efe ( İrinel Asnasör), Engin Akbulut (Akbulut Asansör), Coşkun Sağlam ( Çınar Asansör), Serkan Canarslan ( Eyta Asansör) katılım gösterdi.


Desteklediklerimiz